Usługa archiwizacji -kompleksowa obsługa firm dokumentacja archiwalna i niearchiwalna

Każda działalność gospodarcza wiąże się z ogromną liczbą wszelkiego rodzaju dokumentów i akt, które zgodnie z planem muszą zostać odpowiednio zabezpieczone. Dotyczy to wszystkich klas tajności. W przypadku większych firm liczba takich danych jest zazwyczaj bardzo wysoka i trudno uporządkować je na własną rękę. Dlatego też warto zdecydować się na skorzystanie ze świadczonej przez nas na terenie Śląska usługi profesjonalnej archiwizacji dokumentacji. Gwarantujemy stuprocentową skuteczność oraz zachowanie pełnej poufności. Oprócz tego oferujemy także bezpieczne niszczenie dokumentów, które nie są już potrzebne, a ich obowiązkowy okres przechowywania minął. Serdecznie zachęcamy do kontaktu z nami w celu ustalenia warunków współpracy!

Pozytywny wpływ utylizacji i archiwizacji dokumentów na działanie firmy

W każdej firmie bardzo istotne jest zachowanie porządku administracyjnego, dzięki któremu funkcjonuje ona poprawnie. Prawidłowe przechowywanie dokumentów zgodnie z przepisami i z zachowaniem wszelkich zasad dotyczących kwalifikacji sprawia, że archiwizacja dokumentów jest nie tylko zgodna z wymogami prawnymi, ale także pozwala na szybki i łatwy dostęp do akt. To przekłada się znacznie na sprawną pracę i pozwala oszczędzić cenny czas w codziennych obowiązkach służbowych. Również utylizacja i bezpieczne oraz profesjonalne niszczenie dokumentów są bardzo przydatne, ponieważ zaoszczędzają miejsce, wpływając tym samym pozytywnie na porządek w archiwum.

Kompleksowa usługa archiwizacji i utylizacji dokumentów

Mamy wieloletnie doświadczenie, dzięki któremu archiwizacja i utylizacja dokumentów przebiega szybko i sprawnie. Nasza oferta obejmuje stworzenie od podstaw archiwum. W przypadku gdy ono już istnieje, proponujemy w pełni kompleksową opiekę nad nim. Zgodnie z Ustawą o archiwizacji z dn. 14 lipca 1983 r. o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach, każda działalność związana z wytwarzaniem dokumentów, zobowiązana  jest przechowywać wszelką dokumentację  przez określony czas oraz w odpowiedni sposób. Wniszczenia dokumentów oraz ich klasyfikacji. Dzięki temu możesz być spokojny o to, czy Twoja firma spełnia wymogi ustawy.

Archiwizacja oraz profesjonalne niszczenie dokumentów wszystkich kategorii i klas tajności

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak istotne jest zapewnienie maksymalnie kompleksowej i kompletnej oferty wszystkim klientom. Dlatego zakres naszych usług obejmuje klasyfikację, kwalifikację oraz utylizację dokumentów wszelkiego rodzaju. Poniżej zamieszczamy dokładny opis działań składających się na oferowaną przez nas archiwizację dokumentacji.

Porządkowanie i archiwizacja  akt  kategorii  A, czyli tj. wieczyste przechowywanie, polega między innymi na usunięciu spinaczy i zszywek, segregacji oraz klasyfikacji akt, ponumerowaniu stron, ewidencji wszelkiej dokumentacji oraz finalnie na zabezpieczeniu dokumentów w bezkwasowych teczkach, które zostaną w odpowiedni sposób opisane.

Proces porządkowania i archiwizacji akt  kat. B natomiast składa się z klasyfikacji oraz kwalifikacji dokumentów, polegającej między innymi także na wydzieleniu zbędnych już akt do brakowania, następnie sporządzeniu ewidencji, spisu zdawczo-odbiorczego oraz wniosku o utylizację do Archiwum Państwowego. Oprócz tego oczywiście zajmiemy się także porządkowaniem dokumentacji technicznej, a także płacowej i osobowej wszystkich pracowników.

Oferowana przez nas stała obsługa  i opieka archiwów zakładowych/składnic akt obejmuje jak w poprzednich przypadkach porządkowanie, opisywanie oraz wydzielanie akt do brakowania, a także przechowywanie ich w zgodny z wytycznymi ustawy sposób. Zapewniamy także, że wszelka dokumentacja będzie udostępniona wyłącznie osobom upoważnionym do tego poprzez wykonanie skanu lub przesłanie oryginału na wskazany adres.

Każda usługa może zarówno odbyć się w siedzibie klienta, jak i w naszej firmie w dostosowanych pomieszczeniach spełniających normy zawarte w ustawie o archiwach. Gwarantujemy, że oferowane przez nas profesjonalna archiwizacja oraz niszczenie dokumentacji są w pełni fachowymi i bezpiecznymi świadczeniami w okazyjnej cenie!

Ankieta wyceny skupu makulatury
Wypełnij naszą ankietę i otrzymaj jak najszybszą odpowiedź.