Dlaczego warto niszczyć dokumenty z DATA FOX?

Pełna poufność danych, profesjonalizm, bezpieczeństwo oraz komfort przekazania.

Profesjonalne niszczenie dokumentów

Większość firm wykorzystuje mechaniczne niszczarki, służące do utylizowania dokumentów na miejscu. To proste rozwiązanie, ale czy na pewno efektywne?

Wymagana klasa poufności

Niszczarki biurowe - czy to dobry pomysł?

Zwykłe urządzenia biurowe często nie zapewniają tego, że niszczenie archiwów będzie bezpieczne. Tpapier na wąskie paski, które umożliwiają odczytanie zapisanych informacji. Z kolei przemysłowe niszczarki są drogie i zajmują dużo miejsca.

Ich wykorzystanie, oznacza również stratę czasu, jaki na utylizację muszą poświęcić pracownicy, którzy mogliby w tym momencie wykonywać inne czynności. Wiele firm powinno także wyposażyć się w specjalne urządzenie do utylizacji dysków cyfrowych. Z tego powodu profesjonalne i bezpieczne niszczenie dokumentów najlepiej pozostawić w rękach specjalistów.

Usługi niszczenia dokumentów

Wybór oferty Data Fox działającej na Śląsku, to nie tylko oszczędność czasu, ale i pieniędzy oraz nerwów. Masz pewność całkowitej utylizacji przekazanych informacji, ponieważ mamy świetnie wyszkoloną kadrę, prowadzimy monitoring całego procesu, a do tego wystawiamy na koniec certyfikat i protokół realizacji.

Cennik usług jest elastyczny i zależy od kilku czynników:

  • ilości dokumentacji (zwykle jest to cena za kg),
  • lokalizacji (działamy głównie na terenie aglomeracji śląskiej, Katowicach i Wrocławiu),
  • miejsca, z którego trzeba zebrać akta,
  • obecności elementów metalowych i plastikowych.

    W przypadku długofalowej współpracy polecamy abonament, przy którym ceny utylizacji mogą zmniejszyć się nawet o 50%.

Jak niszczy dokumenty Data Fox?

Używamy dwóch metod rozdrabniania akt, przy których wykorzystujemy profesjonalne urządzenia. W pierwszym procesie (na mokro), hydropulper wykorzystuje gorącą wodę. Z kolei w metodzie na sucho Shredder tnie dokumenty na cząstki mniejsze niż 1 mm.

Najpierw nasi pracownicy przyjeżdżają w umówionym terminie. Do dyspozycji klientów oddajemy całą gamę kartonów i worków na archiwa, które można, bezpiecznie postawić w biurze. Po przybyciu na miejsce ekipa rozpocznie załadunek pojemników lub zacznie zbierać akta z dowolnego wskazanego miejsca: regału, szafy, czy magazynu. Nie musisz specjalnie przygotowywać dokumentów do utylizacji – zabierzemy je tak, jak leżą. Po wszystkim niszczenie zostanie potwierdzone certyfikatem i odpowiednim protokołem.

Klasy tajności i poziomy bezpieczeństwa

Ważną kwestią w niszczeniu dokumentacji jest wiedza, do jakiej klasy poufności przynależą. Reguluje to norma DIN 66399. Nośniki danych dzielą się na trzy klasy ochrony:

  • klasa 1 – informacje ogólnodostępne, jak katalogi czy ulotki promocyjne oraz dane firmowe, których ujawnienie mogłoby mieć negatywny wpływ na przedsiębiorstwo,
  • klasa 2 – dane przeznaczone do wąskiego kręgu osób, o dużej potrzebie ochrony danych osobowych,
  • klasa 3 – akta wysoce poufne lub tajne, których wydobycie naruszałoby tajemnice handlowe i przepisy.

Dokładniejszy podział wprowadzają stopnie bezpieczeństwa od P-1 do P-7. Informują one o rodzaju cięcia, jakie należy zastosować, aby zutylizować materiał. Im mniejsza jest wielkość resztek po aktach, tym większa ochrona przed wyciekiem danych. Na przykład cięcie dokumentacji w zwykłe paski, spotykane w typowych niszczarkach, pozwala na uzyskanie maksymalnie tylko 2 stopnia ochrony. W naszej śląskiej firmie Data Fox profesjonalne niszczenie dokumentów odbywa się na poziomie 7 tak, aby ich odtworzenie było niemożliwe, a klient czuł się całkowicie bezpiecznie.

Cerytif

Profesjonalne, bezpieczne i szybkie niszczenie dokumentów, niszczenie nośników danych.
Niszczenie dokumentów i nośników danych – Śląsk, Katowice, Tarnowskie Góry, Opole, Poznań.