Dlaczego warto niszczyć dokumenty z DATA FOX?

Pełna poufność danych, profesjonalizm, bezpieczeństwo oraz komfort przekazania.

Profesjonalne niszczenie dokumentów

Data Fox niszczy wszystkie dokumenty na poziomie bezpieczeństwa P-7, tym samym gwarantując bezwzględną ochronę przekazywanych nam danych. Zniszczenie potwierdzamy protokołem zniszczenia oraz certyfikatem.

Wymagana klasa poufności

Niszczarki biurowe

Wiele Firm posiada na wyposażeniu duże i drogie niszczarki biurowe, mając przekonanie, że niszczenie dokumentów  przy ich użyciu jest wystarczające w przypadku dokumentów niejawnych i poufnych. 

Takie podejście jest błędem

Używanie niszczarek biurowych zazwyczaj pozwala na odzyskanie danych, gdyż dokumenty cięte są na wąskie paski i taki stopień zniszczenia umożliwia odczyt informacji. Nie dość, że jest to sposób droższy, mniej ekologiczny i niezwykle czasochłonny, to jeszcze nie w pełni spełnia on swój cel.

Nasze usługi

Wybierając nasze usługi masz pewność zniszczenia przekazanych dokumentów, a zniszczenie potwierdzone jest certyfikatem i protokołem zniszczenia. Oszczędzasz nie tylko pieniądze, które musiałyby zostać wydane na kupno przemysłowej niszczarki, która spełniłaby wymogi bezpieczeństwa, ale również czas i miejsce, które zajmowałaby taka niszczarka.

Jak niszczy dokumenty Data Fox?

Przekazywane nam dokumenty poddawane są rozdrabnianiu do poziomu włókna celulozowego w procesie mokrym lub suchym. W procesie mokrym udział bierze hydropulper, a w procesie suchym – urządzenie typu Shredder, które szarpie dokumenty na ścinki o szerokości mniejszej niż 1 mm.

Obydwa procesy gwarantują niszczenie danych na poziomie bezpieczeństwa P-7 zgodnie z normą DIN 66399.

Dokumenty, które są niczym innym, jak nośnikiem danych, dzieli się na trzy klasy ochrony. Z tego podziału wynikają stopnie bezpieczeństwa. Określają one, jak bardzo należy zniszczyć dokumenty – czyli jaki należy dopasować rozmiar cięcia. Większość dokumentów generowanych przez Firmy i Instytucje zalicza się do Klasy Ochrony 2 i 3, co oznacza, że zachodzi duża lub bardzo duża potrzeba ochrony danych poufnych, szczególnie poufnych, a nawet tajnych. Stopnie bezpieczeństwa dla tych klas to
od P-4 po P-7.

Norma DIN 66399

Dokumenty księgowe i kadrowe wymagają zniszczenia na poziomie minimum P-4, podobnie jak dokumentacja medyczna; analizy konkurencji, patenty lub wszelkiego rodzaju tajne informacje o kluczowym znaczeniu wymagają stopnia bezpieczeństwa P-5; dokumentacja urzędowa nie może zostać zutylizowana na poziomie niższym niż P-6, a wszelkie dane dotyczące działalności wywiadowczej i służby wojskowej to dane ściśle tajne, zatem przypada im kategoria P-7.
.

Cerytif

Profesjonalne, bezpieczne i szybkie niszczenie dokumentów, niszczenie nośników danych.
Niszczenie dokumentów i nośników danych – Śląsk, Katowice, Tarnowskie Góry, Opole, Poznań.