Isofox to ekologiczny materiał izolacyjny do ocieplania domów pasywnych firmy PLANTECO

Pełna poufność danych, profesjonalizm, bezpieczeństwo oraz komfort przekazania.

Cicho jak w lesie

Isofox posiada właściwości, które sprawiają, iż dźwięki bardzo słabo przez nią przenikają. Poprzez wypełnienie podłóg, sufitu, ścian działowych, można osiągnąć do 90% wytłumienia hałasu pochodzącego z zewnątrz lub z sąsiadujących pomieszczeń.

Nieproszeni goście

Isofox nie stanowi atrakcyjnego środowiska dla zwierząt, które traktujemy jako szkodniki. Impregnowana związkami boru jest nieprzyjazna dla kun, myszy czy łasic, nie posłuży jako miejsce ich bytowania czy pożywienie. Związki boru pełnią również dla włókien celulozowych funkcję ochronną przed rozwojem grzybów i pleśni.

Ciepło- zimno

Isofox jest materiałem, który posiada dużą pojemność cieplną. Oznacza to, że latem zapobiega nagrzewaniu się pomieszczeń, natomiast zimą nie pozwala na migrację ciepła na zewnątrz budynku. Włókna celulozowe są tak dobrym izolatorem, ponieważ tworzą materiał o niskiej przepuszczalności powietrza przy jednoczesnej wysokiej jego zawartości w strukturze.

Dwa żywioły

Isofox radzi sobie z oddziaływaniem na nią wody i ognia. Jest higroskopijna, zatem jej włókna chłoną wilgoć z otoczenia i ją oddają, zapewniając optymalną wymianę pary wodnej. W związku z tym nie pojawia się konieczność stosowania paraizolacji w postaci plastikowych folii, która okazuje się niezbędna przy zastosowaniu wełny szklanej. Isofox cechuje się tym, iż w wypadku wzniecenia pożaru, nie staje się pożywką dla ognia.

Ulegając powolnemu procesowi zwęglania, nie emituje dymu ani trujących substancji. Dowiedziono, że wełna celulozowa jest o 57% bardziej odporna na działanie płomieni niż inne materiały wykorzystywane do izolacji. W rezultacie jawi się jako najbezpieczniejszy wybór pośród materiałów izolacyjnych pod względem ochrony przeciwpożarowej.

Dar dla Natury

Wytwarzanie Isofox pochłania 1/5 energii, którą trzeba dostarczyć, by wyprodukować wełnę szklaną. Wełna celulozowa składa się w 85% z włókien celulozowych pochodzących z recyklingu, a problem, jakim jest toksyczność surowego materiału, nie pojawia się. Wełna celulozowa stanowi najlepsze rozwiązanie dla tych, którzy czują odpowiedzialność za środowisko naturalne oraz pragną podejmować decyzje nie tylko z korzyścią dla siebie, ale też w poszanowaniu przyrody, a zwłaszcza lasów.

W celu ustalenia ceny skontaktuj się z nami tutaj.

IsoFox, ekologiczny materiał izolacyjny do ocieplania domów pasywnych
 
Ankieta wyceny skupu makulatury
Wypełnij naszą ankietę i otrzymaj jak najszybszą odpowiedź.