Zaczynamy od siebie. Segregacja odpadów biurowych jest pierwszym krokiem w ochronie środowiska. Zwracamy uwagę każdego pracownika na wpływ jego działań na środowisko.

 

Nasze codzienne działania mają bardzo duży wpływ na środowisko naturalne. Segregując odpady w biurze, wprowadzamy kulturę recyklingu w przedsiębiorstwie 

i uczymy naszych pracowników odpowiedzialności. Każda wykorzystana kartka papieru, czy wybór dostawcy, powinien oprócz aspektów ekonomicznych brać pod uwagę wpływ na nasze otoczenie oraz przyszłość środowiska naturalnego.

 

Ekologia to przede wszystkim Twoje codzienne wybory. Czas zacząć żyć ekologicznie, nie tylko w swoich domach, ale również w miejscu pracy. Zmień swoje dotychczasowe przyzwyczajenia na eko zasady, które nie wymagają dużego nakładu czasu oraz ciężkiej pracy.

 

Tak niewiele potrzeba, aby świat stał się czystszym miejscem do życia!

 

Poniżej przedstawiamy kilka dobrych nawyków, które warto wprowadzić w swoim miejscu pracy:

 

·         Przyjeżdżaj do pracy rowerem albo komunikacją miejską

·         Zrezygnuj z jednorazowych opakowań, talerzy i sztućców

·         Korzystaj z dystrybutorów z wodą, nie kupuj wody w butelkach

·         Segreguj śmieci

·         Wyłączaj nieużywane urządzenia

·         Nie drukuj rzeczy, które są zbędne, staraj się drukować dwustronnie

·         Kupuj papier, który pochodzi z recyklingu albo który posiada certyfikat FSC

·         Zbieraj makulaturę

·         Skorzystaj z systemu Archibox

 

System Archibox to wygodne i ekologiczne rozwiązanie problemu archiwizacji oraz obiegu dokumentów w każdym biurze. Firmy korzystające z systemu Archibox oszczędzają do 50% kosztów związanych z niszczeniem dokumentów, a także oszczędzają czas i miejsce w swoim biurze.

 

Trzymanie się tych zasad sprawi, że nie będziesz chciał wrócić do dawnych nawyków. Poczujesz satysfakcję, zyskasz powietrze lepszej jakości oraz zaoszczędzisz pieniądze. Przyczyń się do poprawy kondycji naszego środowiska i zrób pierwszy krok!